Laatste Nieuws

Weinig fosfaat, veel gras

25 augustus 2010

Strenge bemestingsnormen gaan niet ten koste van de opbrengsten in de veehouderij op zandgronden.
Lees verder »

De ene vlaai is de andere niet

25 augustus 2010

Koeienvlaaien van biologische melkveebedrijven bevatten de helft meer insecten dan die van gangbare bedrijven. Dat heeft gevolgen voor weidevogels.
Lees verder »

Winkel op de boerderij heeft toekomst

7 juli 2010

De consument verkiest doorgaans de supermarkt boven een boerderijwinkel. Boeren kunnen consumenten verleiden tot meer aankopen door het assortiment uit te breiden en door beter bereikbaar te zijn. Ook samenwerken met de plaatselijke supermarkt kan de verkoop stimuleren.
Lees verder »

Big volgt moeder bij voedselkeuze

1 juli 2010

Biggetjes eten meer en gevarieerder als hun moeder in de buurt is. Kennelijk gaan biggen af op de ervaring van de zeug bij de acceptatie van nieuw voedsel.
Lees verder »

Dier- en milieuvriendelijk ei: van wetenschap naar winkelschap

22 juni 2010

Minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft dinsdag 22 juni bij Albert Heijn in Baarn het eerste 'Rondeel-ei' in het schap gelegd.
Lees verder »