Wim Spreeuwenberg

Lustrumfeest met een knipoog naar de toekomst

Wim Spreeuwenberg 

De Nederlandse Zoötechnische Vereniging bestaat 75 jaar, dat kunnen we als vereniging niet ongemerkt voorbij laten gaan. Wij zijn door het bestuur gevraagd om met enkele bestuursleden en enkele andere leden een lustrumcommissie te vormen en een lustrumfeest te organiseren.
Een lustrum hoort iets feestelijks te hebben, wij denken met de Westerbouwing in Oosterbeek een zeer geschikte locatie gevonden te hebben, prachtig gelegen aan de rand van de bossen met fraai uitzicht op de Rijn. Natuurlijk hebben we aandacht geschonken aan de kwaliteit van het eten, er zal een mooi buffet geserveerd worden en voor een drankje wordt vanzelfsprekend ook gezorgd. Een echt feest wordt het echter pas wanneer er voldoende leden komen. Een unieke gelegenheid om oude contacten aan te halen, maar vooral ook voor pas afgestudeerden om met hun vroegere studiegenoten hun eerste werkervaringen uit te wisselen en in een gezellige sfeer op de hoogte te komen van de laatste nieuwtjes.
De beste reclame is de mond tot mond reclame, E-mail of bel eens naar enkele collega-Veetelers of andere NZV leden en spreek eens af samen met hen naar deze bijeenkomst te gaan. Wij hebben gezorgd dat er in het programma veel tijd is voor onderlinge gesprekken, contacten te hernieuwen, ervaringen uit te wisselen, nieuwe contacten te leggen of gewoon gezellig bij te praten.
  
In het begin van het programma wil de NZV kort maar doelgericht naar haar eigen toekomst kijken en met U komen tot een vernieuwende aanpak voor die toekomst. Vragen als; wat kan de NZV voor afgestudeerde Veetelers ( en andere belangstellenden ) betekenen, spelen in alle bestuursdiscussies het laatste jaar een rol. Welke activiteiten worden door de leden en met name door de jongere actief werkende leden op prijs gesteld? Als lustrumcommissie hebben we gezocht naar een bijzondere spreker, iemand die iets te vertellen heeft dat voor iedereen waardevol is, zowel voor zijn persoonlijke houding als in de werkomgeving, en tevens op een aantrekkelijke manier gebracht. Het onderwerp moet iedereen aanspreken, dus ook degene die niet werkzaam is in de traditionele werkgebieden van een veeteler of veterinair. In de persoon van Ton van Rooijen denken we een ideale spreker gevonden te hebben. Kijk maar eens op zijn website www.innoversity.nl om een idee te krijgen. Iemand die ons allemaal de spiegel kan voorhouden betreffende de snelle en fundamentele veranderingen in onze huidige samenleving, hij zal ons ook wijzen op de noodzaak van het telkens weer toekomstgericht zijn. Niet passief reageren op veranderende omstandigheden maar juist actief deze veranderingen als uitdaging zien en er als zodanig ook mee om gaan. Dat geldt voor bedrijven en organisaties maar ook voor iedereen persoonlijk om nu en in de toekomst goed en met voldoening te functioneren in onze maatschappij.
In het programma is ook een cabaretesk muzikaal intermezzo opgenomen om nog eens extra in de stemming te komen. Wij hebben voor de entourage gezorgd, voor het allerbelangrijkste moeten jullie echter zorgen, namelijk voldoende deelnemers en dan kan het niet meer stuk.

oktober 2005